Mevsimlere göre nasıl bir düğün tasarlanmalı

Home / Genel / Mevsimlere göre nasıl bir düğün tasarlanmalı

Mevsimlere göre nasıl bir düğün tasarlanmalı

Düğün yapacak çiftler bu özel gün için farklı konseptlerde  hazırlıklar yaparak farklı mekan veya alanlarda bu özel günü yasamak isteyebilir. Düğün konsepti belirlenirken özellikle havanın durumu etkilidir. Yaz aylarında yapılacak olan düğünler kış aylarına göre daha farklı konseptlerde hazırlanabilir. Yaz aylarında düğün yapacak olan çiftler özellikle kır düğünü konusunda ısrarcı olabilirler. Aynı şekilde havuz başında yapılacak olan Düğünlerde yaz aylarında tercih edilebilir.

 Kış aylarında havalar soğuk ve yağışlı olacağından kapalı alanlarda düğünlerin tasarlanması gerekir. Kapalı alanda yapılacak düğünler için otel, restoran ya da düğün salonları tercih edilebilir. Düğünler isteğe göre yemekli ya da yemeksiz olarak tasarlanabilir. Yöresel tercihleri olanlar farklı ve hoş tercihler yaparak bu özel günü daha da dikkat çekici bir şekilde hazırlayabilirler. Düğün için özellikle gelinlerin akıllarında mutlaka bir fikir bulunur. Yıllarca bu günü hayal eden gelinler bunun için farklı konseptlere göre düşüncelerinde tasarımlar yapmış olacaklarından bu özel gün için hazırlık yaparken bu hayallerde hayata geçirilir. Yazın evlenmeyi düşünen çiftler özellikle yeşillikler içinde bir düğün isterlerse bunun için kır düğünü tercih edebilirler. Farklı açık alanlarda kır düğünü yaparak hem açık havanın keyfini çıkartabilir hem de şık bir düğün organizasyonu ile evlenmiş olurlar. Düğün organizasyonu nasıl bir ortam da yapılacak ise buna göre hazırlıkların yapılması gerekir. Düğün yapmak isteyenler öncelikle mekan seçimi yapmalıdır. Mekan seçimi yapımı olacaksa bunun için hava koşullarına göre tercih yapılması gerekir. Yaz ve kış aylarına göre değerlendirme yapılarak düğün konseptinin belirlenmesi gerekir. Gelin ve damadın istekleri doğrultusunda düğün fikirlerine göre tercihler yapılarak düğün için planlanan zamandan aylar önce hazırlıkların başlatılması gerekir.

Düğün sevgililerin mutluluklarının daim olması ve taçlanması için yapılır. Bu özel günün en ince ayrıntısına kadar tasarlanması ve çiftlerin istekleri doğrultusunda yapılması gerekir. Düğünler mevsimlere göre farklı olarak tasarlanabilir. Düğün için havuz başında davetler verilerek bu mutlu günde görsel olarak ortamdan yararlanılabilir. Şık davetler sevenler için masallara yaraşır seçimler yapılarak saraylara layık hazırlıklarla prens ve prenses gibi bir düğün tasarlanabilir. Şatafatlı tercihler yapmayı sevenler düğünlerini saraylarda yaparak ihtişamlı bir düğün ile dünya evine girebilirler. Farklı bir düğün arayışı olanlar nikahlarını havada kıydırarak bu güne damgalarını bu şekilde vurabilirler. Düğün yapmak için kişiler kendi hayal güçlerini zorlayarak kendilerinin tasarlayıp oluşturacakları farklı konseptler hazırlayarak da bu günü daha özel ve şık bir hale getirebilirler. Bu özel günde kendi tasarladığınız şekilde hazırlayacağınız bir düğün ile mutluluğunuzu daha da arttırabilirsiniz. Düğün için mevsim seçimleri de oldukça önemlidir. Bunun için özellikle yaz aylarının tercih edilmesi daha fazla seçeneğin olması açısından gereklidir. Yaz aylarında havanın sıcak olması nedeni ile farklı konseptlere göre düğün tercihleri yapılabilir. Açık hava seçenekleri de yaz aylarında daha fazla seçenek imkanı sunar. Düğüne davetlerinden konukların sayısına göre de farklı mekanlar tercih edilebilir. Düğün için düşünülecek olan farklı tercihler ile bu gün daha farklı bir şekilde hazırlanabilir. Açık havada düğün yapmak isteyenler bunun için yaz aylarını beklemeleri gerekir. Kış aylarında açık havada düğün yapma fikri olumsuz nedenler ortaya çıkartacağından dolayı havaların ısın aya başladığı aylarda düğün tarihi alınması bu durumda daha doğru olacaktır. Mevsimler düğünlerin artış ve azalış göstermesini neden olabilir. Yaz aylarının gelmesi ile düğün sezonu açılır ve kış aylarına oranla daha fazla düğün yapılır. Yaz aylarında neredeyse her hafta sonu bir düğün hazırlığı yapılır. Çiftler özellikle düğün için yaz aylarında gün alarak bu şekilde düğün hazırlıklarını yaparak açık alanda da düğün yapma fırsatını kullanabilirler.

Yöresel düğünlerden yana tercihler yapmak isteyenler için her yöreye göre farklı konseptlere göre düğün yapılabilir. Mutlu bir beraberliğin devamı için çiftlerin birlikte bir yaşam alanında yaşamaya başlaması için bu özel günde birbirlerine söz vermeleri ve bunun için imza atarak bunu resmi olarak ilan edebilirler. Düğün yerine sadece nikah yapmayı planlayanlarda sade bir tören yerine abartıya kaçmadan farklı şekillerde nikâhlarının kıyılmasını sağlayabilirler. Bunun için istenilen farklı şekillerde hava da ya da deniz altında gibi uçuk fikirlerde düşünülebilir. Bu özel günü daha da abartılı bir hale getirmek isteyenler daha farklı konseptler ile bu günü kendilerine özel olarak tasarlanabilir ve herkesin tercih ettiği alışılmışın dışında bir düğün tasarlayabilirler. Açık ya da kapalı alanlarda yapılacak düğünler için iç mekanlarda da farklı düşünceler hayata geçirilebilir.

Salon düğünü yapmak isteyenler bunun için farklı mekanlar tercih ederek bu mekanlarda hazırlıkları başlatabilirler. Düğün için seçim yapılacak olan mekanlar gelin ve damadın çevresindeki kişilerin kapasitesine göre seçilebilir. Bu sayede tasarlanan düğünlerde davetliler uygun şekillerde mekanda kendilerine ayrılan yerlerde düğüne iştirak ederek düğüne katılmış olurlar.

Comments(0)

Leave a Comment