Gelinlik ve damatlık seçimlerinde ne gibi seçimler yapılmalıdır?

Home / Genel / Gelinlik ve damatlık seçimlerinde ne gibi seçimler yapılmalıdır?

Gelinlik ve damatlık seçimlerinde ne gibi seçimler yapılmalıdır?

Gelinlik ve damatlık seçmeden önce  nasıl bir yol izlemeliyiz.Düğün öncesi en telaşlı hazırlıklardan biri de gelinlik ve damatlık seçimidir. Bu durumda her zaman damatların seçimleri daha kolay görünse de damatlar için gelinlerin yardımcı olması işleri daha da kolaylaştırır. Bu açıdan özellikle gelinlik seçiminde karar verilmesinin zor olması ve her şeyin kusursuz olma isteği gelinler açısından büyük sorun oluşturabilir. Gelinlik masumiyeti yansıttığından düğün boyunca gidilecek olan gelinliğin seçimi de gelinler için oldukça önemlidir. İlk kez gelinlik giyecek olanlar bu durumda en iyisi olsun ve içlerine sinsin isterler. Damatlık seçiminde özellikle rahat ve bedene göre bir seçim yapılması daha doğru olur. Gelinliğin kumaşına uyumlu bir seçim yapılması gerekir. Sonuçta gelinlik ve damatlığın bir bütün oluşturacağı unutulmamalıdır. Şık ve kaliteli seçimler yapılması da gece boyu çiftin daha rahat hareket etmesini kolaylaştırır. Yeni sezon damatlık modelleri  arasından seçimler yapılması daha şık olunmasını sağlar. Damatlık seçimi sırasında ayakkabı ile tamamlayıcı darbenin doğru şekilde yapılması göz kamaştıran bir takım oluşturulmasını sağlayacaktır. Gelinlik seçerken özellikle kararsız olan gelin adaylarının bu durumda yanlarında güvendikleri ve fikirlerini önemsedikleri birisi ile gitmeleri daha doğru olacaktır. Fazla kalabalık gidilmesi durumunda gelin adayının kafası daha da karışabilir. Bunun için olabildiğince az ve fikirlerini önemsedikleri kişiler ile gidilmesi gerekir. Herkesin kendi fikrini söylemesi durumunda gelin adayı hangisinin daha iyi olduğuna karar vermekte daha da zorlanabilir. Seçimlerde dikkat edilmesi gereken aslında gelinliğin zarafetinin yanında rahat taşınabilir olmasıdır. Bütün gece üstünde olacağından özellikle ağır gelinlikler yorucu olacaktır. Ama şık olsun bir kez giyiyorum dayanırım diyenler ağır ve farklı modelleri de tercih edebilirler.

 

Kumaş seçiminde rahatsız etmeyecek ve terletmeyecek seçimlerin yapılması bütün gece boyunca rahat edilmesini sağlayacaktır. Farklı kumaşlar kaşıntı ve huzursuzluk vereceğinden bu konuda dikkatli olunması daha doğru sonuçlar alınması acısından önemlidir. Özellikle gelin adayının sevdiği doğrultuda bir kesimi olan gelinlik modelinde karar verilmesi gerekir. Sonuçta bu özel ve mutlu günde kendisini içinde rahat ve huzurlu hissedeceği işte bu diyebileceği bir seçim yapması oldukça önemlidir. Daha sonra kararından pişman olmaması için seçimlerini yaparken dikkatli olması ve hemen karar vermemesi de gerekir. Sonuçta bu aşamada biraz araştırma yapılması daha doğru olacaktır. Binlerce gelinlik modeli olduğundan mutlaka bir tanesi sizin aradığınız ve beklediğiniz etkiyi sizde oluşturacaktır.Bunun için gelinlik seçimi öncesinde detaylı olarak modeller arasında araştırma yapılması ve incelemeler yapılarak bir sonuca varılması gerekir. Gelinlik modeli seçildikten sonra duvak seçimi de gelinliğe uygun şekilde seçilmelidir. Özellikle üzüm duvak sevenler bu seçimlerini yaparken gece boyu hareket edeceklerini düşünerek bunun yanında kısa bir duvak da alarak düğün mekanında bir süre sonra değişim yapabilirler. Duvak seçiminden sonra gelin çiçeği seçimi yapılması gerekir. Canlı çiçek tercih edenler bunun için gelin arabasının süsleneceği çiçekçi ile anlaşabilirler. Yapay bir çiçek tercih edenler beğendikleriniz çiçeğin yapmayınız tercih ederek bu buketi düğün sonrasında da saklama imkanı bulabilirler. Gelin ayakkabısı seçiminde özellikle gelinliği kaldırması için topuklu ayakkabı seçilir.Ama bütün gece üzerinde durulacağı düşünülürse bu durumda saha rahat bir seçim yapılması gerekir. Platform topuk ayakkabılar bu durumda gelinlerin kurtarıcısı olarak düşünülebilir. Oldukça rahat ve şık olan bu ayakkabılar ile daha rahat bir şekilde gösterişli olunabilir.

 

Ayakkabı seçimi yapılırken günlük hayatta da daha sonra gidilebilecek seçimler yapılabileceği gibi bir kez giyerim ama en süslüsünü giyerim diyenler için de farklı ve şık modeller arasından seçimler yapılabilir. İsteyen gelin adayları düğünde gitmek için babet ya da spor ayakkabı da tercih edebilir. Sonuçta boy sorunu yaşamayanlar bunun için rahatlığını ön planda tutarak daha rahat bir ayakkabı tercihi ile geceyi daha düz bir ayakkabı ile tamamlayabilirler. Bu sayede düğün sonrasında daha rahat olacaklardır. Gelin için tamamlayıcı olan saç ve makyaj seçimi de sade ya ad abartılı olabilir. Gelinin tercihlerine göre farklı modeller denenebileceği gibi sade ama şık bir makyaj ile gelin topuzu yaptırılarak da bu gün için masumiyetin bir göstergesi olunabilir.Aslında abartılı makyaj ve saç şekilleri yerine sade ama şık bir makyaj uygulaması ila daha hoş bir görünüme sahip olunabilir.

Aynı şekilde gelinler için tasarlanan gelin topuzları arasından uyumlu bir seçim ile daha masum ve hoş bir gelin olmak mümkündür. Damatlık ve gelinlik seçimi yapılırken bir bütün olarak düşünülmesi ve bu iki seçimin birbirini tamamlayıcı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu şekilde daha hoş bir ikili olunabilir. Bu mutlu ve özel günde yapılacak olan seçimlerin adayların kendilerini içinde huzurlu hissettikleri şekilde yapılması daha doğru olur. Sonuçta bu gün onların en mutlu olacakları günler için attıkları bir adımın en büyük göstergesi olacaktır.Damatlık ve gelinlik seçimi yapılırken bir bütün olarak düşünülmesi ve bu iki seçimin birbirini tamamlayıcı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu şekilde daha hoş bir ikili olunabilir. Bu mutlu ve özel günde yapılacak olan seçimlerin adayların kendilerini içinde huzurlu hissettikleri şekilde yapılması daha doğru olur. Sonuçta bu gün onların en mutlu olacakları günler için attıkları bir adımın en büyük göstergesi olacaktır.Damatlık ve gelinlik seçimi yapılırken bir bütün olarak düşünülmesi ve bu iki seçimin birbirini tamamlayıcı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu şekilde daha hoş bir ikili olunabilir. Bu mutlu ve özel günde yapılacak olan seçimlerin adayların kendilerini içinde huzurlu hissettikleri şekilde yapılması daha doğru olur. Sonuçta bu gün onların en mutlu olacakları günler için attıkları bir adımın en büyük göstergesi olacaktır.

Comments(0)

Leave a Comment