Düğün Fotoğraf Çekimleri İçin Yapılabilecek Tercihler

Home / Genel / Düğün Fotoğraf Çekimleri İçin Yapılabilecek Tercihler

Düğün Fotoğraf Çekimleri İçin Yapılabilecek Tercihler

Düğünlerde en önemli hatıra olarak kalacak olanlar fotoğraflardır. Bu nedenle çekim yapılacak olan mekanların seçimlerinde titiz davranılması gerekir. Düğün fotoğraf çekimlerinde mevsim ve hava koşullarına göre alan seçimleri yapılabilir. Yaz aylarında dış mekanlarda yapılan çekimler Işık sayesinde daha da hoş olacaktır. Dış mekanda çekim yaptırmak isteyenler sevdikleri tarihi mekanları tercih ederek düğün fotoğraflarında bu mekanların bulunmasını talep edebilirler. Fotoğraf çekimleri sırasında gelin ve damat istedikleri şekillerde poz vererek düğün albümlerinde daha farklı fotoğrafların bulunmasını sağlayabilirler. Fotoğraf çekimlerinde farklı kareler çekilerek daha sonra bu çekilen kareler arasından istenilenler seçilerek bunlar basılır. Düğün albümü yapımında çiftin istedikleri pozlardan oluşturulan bir bütün tasarlanır. Bu şekilde büyük albüm ve yanında farklı küçük albümler şeklinde hazırlamalar yapılabilir. Çılgın kareler yakalamak isteyen adrenalin tutkunları farklı düşünceler ile fotoğraf çekimleri yaptırabilirler. Kapalı alanda yapılan çekimlerde arka plan olarak istenilen görüntüler kullanılabilir. Doğal olsun isteyenler bunun için dış mekan seçeneğini tercih edebilirler. Arka planda bulunulması istenen ortamlarda çekimler yapılarak doğal olarak arka plan oluşturulmuş olunur. Özellikle çiftlerin istediği onlar için özel olan ortamlar kullanılarak uzun yıllar boyunca saklanacak olan fotoğraflarda arka plan olarak tercih edilebilir. Bu durum çiftlerin hatırlamak istedikleri mekanların ya da tarihi yerlerin görüntüleri düğün fotoğraflarında da bulunur. Yeşil alanlarda, deniz kenarında veya tarihi mekanların önünde hazırlıklar yapılarak farklı kare pozlar çekilerek düğün albümüne konulabilir.

Havada olmayı sevenler çılgın fikirler ile havada düğün fotoğraflarını çektirerek bu güne özel anılar edilebilir. Çiftlerin istekleri doğrultusunda özellikle yaz aylarında yapılan düğünlerde dış mekan çekimleri daha sık tercih edilir. Havanın güzel olması çiftlerinde düğün albümlerinde hem havadan hem de doğal manzaradan yararlanmak istemeleri doğrultusunda dış mekan çekimleri istenilen özel alanlarda yapılır. Işığın doğru şekilde alınması ve hazırlık aşamasının profesyonel ekip tarafından yapılmasını ardından çekimler başlatılarak gelin ve damat yorulmadan çekimler tamamlanmalıdır. Düğün fotoğraf çekimleri için profesyonel bir ekip ile anlaşılması gerekir. Bu sayede yapılacak olan çekimler sonucunda alınacak olan fotoğraflar oldukça başarılı olacaktır. Düğün albümleri uzun yıllar boyunca çiftlerin sevdiklerine göstermek isteyecekleri fotoğraflardan oluşmalıdır. Bu sayede her durumda severek albüm ortaya çıkartılır ve sevdikleri ile paylaşılır. Düğün fotoğrafları çekimleri sırasında aksesuarlardan yardım alınarak farklı kareler ortaya konulur. Fotoğraf çekimleri sırasından kullanılacak olan aksesuarlar fotoğraf çekimi için mekanda bulunan ekip tarafından getirilir. Bu şekilde çifte verilen aksesuarlar ile daha farklı pozlar vermeleri sağlanır. Çiftlerin kendi istekleri olması durumunda bu istekler pozlara yansıtılarak farklı ve güzel kareler yakalanılır. Düğün fotoğrafları çiftler ve yakın çevreleri için oldukça önemlidir. Bu özel günden çiftlerin hatırlayacakları arasında düğün fotoğraflarının payı oldukça büyüktür. Bu nedenle fotoğraf çekimleri için yapılacak olan tercihlerin iyi düşünülmesi ve bu şekilde karar verilmesi gerekir. Fotoğraflardan bazıları yakın çevreye dağıtılarak anı olarak kalması sağlanır. Bu nedenle çekilecek olan karelerden bazıları seçilerek albüm dışında bastırılarak dağıtılır. Çekimler düğün günü yapılır. Gelin ve damat düğün için hazır olduktan sonra bu özel günü ölümsüzleştirmek için çekimler yapılır. Düğün günü yapıldığında kısa süre içinde tamamlanması ve çiftin yorulmaması için tüm ekip tarafından hummalı bir çalışma yürütülür. Kısa süre içinde çekimler tamamlanır ve çift düğün mekanına gitmek üzere gönderilir. Çekilen pozların basım aşamasında öncelikle çiftin çekilen pozları incelemesi ve bu pozlar arasından istediklerini seçmeleri gerekir. Çiftin seçmiş olduğu karelerden uyumlu bir şekilde tasarlamalar yapılarak albüme basılır. Aynı zamanda seçilen kareler fotoğraf baskı yapılarak çifte verilir. Albüm dışında verilen fotoğraflar istenildiğinde çevredeki yakın akrabalara dağıtılarak değerlendirilir. Bu güzel ve mutlu günün bir anısı olacak olan fotoğraflarda özellikle verilen pozlar ve arka planda çıkacak olan manzaralar oldukça önemlidir.

Kapılı ortamlarda yapılacak olan çekimler istenilirse tarihi mekanların içi kısımlarında yapılarak bu tarih kokusu düğün fotoğraflarına da yansıtılır. Herkesin zevkine göre farklı fotoğraf çekim seçenekleri bulunduğundan herkes kendisine uygun olanı tercih ederek bu doğrultuda fotoğraflarının çekilmesini talep edebilir. Fotoğraf çekimlerini en çok etkileyen durum hava koşullarıdır. Hava koşullarının kötü olması durumunda istenilse de açık alanda verimli çekim yapılamaz. Kötü hava koşulları düğün öncesinde gelin ve damadın kıyafetlerine ve makyaj gibi hazırlıklarına zarar verir. Bu nedenle kötü hava koşulları olması durumunda dış mekan çekimi yerine kapalı alanda çekimler yapılır. Kapalı alanda yapılacak olan çekimler için aynı itinalı çalışma uygulanarak işlem yapılır. Düğün fotoğraf çekimleri için bulunulan şehrin en çok görülmek istenen ve ilgi çeken mekanları tercih edilerek hava koşulları kötü olması durumunda kapalı tarihi mekanlarda çekimler yapılır. Uçuk kareler yakalamak istenirse bu durumda fotoğrafçının yönlendirmesi ile ya da çiftin o anda içinden geldiği gibi poz vermesi gerekir.

Comments(0)

Leave a Comment